الخيارات الثنائية الإختراق, الخيارات الثنائية بالنسبة لنا المقيمين

چاي به دو شيوه سنتي ( ارتدوکس ) و غيرسنتي ( C.T.C ) توليد مي شود . تفاوت اين دو شيوه به نوع مالش و لوله کردن برگ سبز چاي مربوط است .

الخيارات الثنائية الإختراق, الخيارات الثنائية بالنسبة لنا المقيمين

چاي به دو شيوه سنتي ( ارتدوکس ) و غيرسنتي ( C.T.C ) توليد مي شود . تفاوت اين دو شيوه به نوع مالش و لوله کردن برگ سبز چاي مربوط است . در شيوه C.T.C کليه سلولها و رنگدانه هاي چاي اکسيده مي شوند و در نتيجه اين نوع چاي از نظر رنگ و کيفيت نسبت به شيوه سنتي برتري دارد . در اين روش از ماشين هاي جديدي كه شامل جفت غلطك با چرخش مخالف است به نام ماشين CTC استفاده مي شود. برگ هاي پلاسيده نشده يا كم پلاسيده ~ مختصري تخمير مي شوند و پس از آن خشك مي شوند و بدين ترتيب يكي از طولاني ترين مراحل چاي سازي كه همان مرحله پلاس است تقريبا حذف مي شود و مرحله مالش و تخمير تلفيق شده و به حداقل مدت كاهش مي يابد.چاي CTC از نظر شكل ظاهري شباهتي به چاي ارتدكس ندارد . زيرا دانه هاي آن بسيار خرد شده ، شكسته و پيچيده است . درصد بالايي از چاي کنیا را چاي غير ارتدكس يا CTC تشكيل مي دهد .

طعم : گس قوی (strong) چای CTC بیشتر مصرف کنندگانش در مناطق گرمسیر زندگی می کنند مانند سیستان و بلوچستان و جنوب کشور مانند اهواز و آبادان و حتی مشهد هم مردمانی با ذائقه کنیایی در خود چای داده است و مرکز ایران نیز چای کنیا را می پسندند. طرز تهیه : دو پیمانه چای کله مورچه ای محسن را در یک قوری ۴ نفره ریخته و به آن آب تازه در حال جوش اضافه می نماییم . سپس قوری را روی حرارت ملایم به مدت ۳ دقیقه می گذاریم تا چای دم بکشد . با گذشت زمان رنگ این چای کم کم تیره تر شده و طعم آن رو به تلخی می رود .
استان های که ذائقه مورد پسندشان چای کنیا ctc محسن می باشد عبارت اند از : استان خوزستان ، خراسان جنوبی رضوی و شمالی، سمنان ، سیستان و بلوچستان ، فارس ، قم ، کرمانشاه ، هرمزگان ، آذربایجان شرقی و غربی ، اردبیل ، البرز و ایلام می باشند.

 • قوطی فلزی ۵۰۰ گرمی
 • کارتن ۱۲ کیلو گرمی – ۲۴ بسته ۵۰۰ گرمی
 • نظرات
  1. ( کاربر تایید شده ) در

   Wonderful Product

  نظر بگذارید فوركس الدولار

  * Copy This Password *

  * Type Or Paste Password Here *