آبان ۱, ۱۳۹۵

برداشت برگ سبز چای از باغ های شمال کشور ۶۰درصد افزایش یافت

خیرالله امیری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: فصل برداشت برگ سبز چای از روز گذشته پایان یافته و تاکنون از چایکاران استان های گیلان و مازندران ۱۳۹ هزارتن برگ سبز به ارزش دو هزار و ۳۴۰ میلیارد ریال خریداری شده است که این میزان از نظر وزنی نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶۰ درصد افزایش نشان می دهد.
وی خاطرنشان کرد: بیش از ۴۰ هزارتن محصول امسال برابر ۲۸ درصد برگ سبز درجه یک و ۹۹ هزار تن آن برابر با ۷۱ درصد برگ سبز درجه دو را تشکیل می دهند.
وی اظهارداشت: از این میزان برگ سبز چای ۳۱ هزارتن چای خشک استحصال شده است در حالیکه تولید چای خشک سال گذشته ۱۹ هزار و ۶۰۰ تن بوده است.
معاون بهبود تولیدات سازمان چای کشور گفت: تاکنون یک هزار و ۵۲۰ میلیارد ریال برابر ۷۰ درصد مطالبات بابت بهای برگ سبز چای به چایکاران گیلان و مازندران پرداخت شده است.
وی یادآورشد: در فصل برداشت برگ سبز چای امسال ۱۵۰ کارخانه چایسازی در کار تحویل برگ سبز و تبدیل و عمل آوری آن به چای خشک فعالیت داشتند.
قیمت هر کیلوگرم برگ سبز درجه یک چای در فصل زراعی سال جاری ۲۴ هزار و ۵۲۵ ریال و بهای هر کیلوگرم برگ سبز چای درجه دو ۱۳ هزار و ۷۳۴ ریال تعیین شده بود.
فصل برداشت چای از اردیبهشت ماه هر سال آغاز و در مهرماه خاتمه می یابد.
۵۰ هزار خانوار چایکار در ۲۸ هزار هکتار از باغ های چای استان های گیلان و مازندران به چایکاری اشتغال دارند.

منبع:ایرنا

نظام تداول الخيارات الثنائية, فوركس mataf

الخيارات الثنائية النصي منصة التداول

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *