مهر ۹, ۱۳۹۴

مدت ممنوعیت واردات برنج اعلام شد

مدیر کل غلات و نباتات علوفه‌ای وزارت جهاد کشاورزی از تولید حدود ۱٫۸ میلیون تنی برنج در سال جاری خبر داد و گفت: از ابتدای امسال تاکنون واردات برنج ممنوع بود و این ممنوعیت تا پایان آبان ماه ادامه دارد و پس از آن بر اساس نیاز کشور، واردات و تعرفه‌های واردات برنج مدیریت می‌شود.

کاظم خاکسار در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: در دو استان شمالی مازندران و گیلان مجموعا ۴۴۸ هزار هکتار از شالیزارها زیرکشت برنج رفت که برآورد می‌شود حدود دو میلیون و ۸۰۰ هزار تن شلتوک از این سطح برداشت و حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار تن برنج سفید تولید شود.

برداشت برنج تا ۲ سال دیگر کاملا مکانیزه می‌شود

وی افزود: در استان مازندران ۲۱۰ هزار هکتار و در استان گیلان ۲۳۸ هزار هکتار از شالیزارها زیر کشت برنج رفتند که حدود ۸۵ درصد برنج در استان گیلان به صورت مکانیزه برداشت شد و پیش‌بینی می‌شود طی دو سال آینده برداشت این محصول به صورت ۱۰۰ درصد مکانیزه انجام شود.

قیمت منطقی هر کیلوگرم برنج ایرانی ۸۰۰۰ تومان است

مدیر کل غلات و نباتات علوفه‌ای وزارت جهاد کشاورزی با بیان این که بازار برنج به خرید تضمینی نیاز ندارد، گفت: قیمت برنج همواره قیمت متعادلی است؛ به گونه‌ای که قیمت‌های بازار بالاتر از نرخ خرید تضمینی اعلام شده از سوی دولت است؛ بنابراین نیازی به خرید تضمینی برنج احساس نیست. به عنوان مثال هر کیلوگرم برنج طارم و هاشمی در بازار به طور متوسط ۷۵۰۰ تا ۸۰۰۰ تومان فروخته می‌شود که قیمت منطقی برای تولیدکننده و مصرف کننده به شمار می‌رود.

خاکسار ادامه داد: هزینه تولید هر کیلوگرم برنج بر اساس هزینه‌های تمام شده این محصول کیلویی ۴۵۰۰ تا ۵۳۰۰ تومان متغیر بوده است. اما هزینه تولید محصولات کشاورزی مانند برنج در ایران بالاست و باید با استفاده از مکانیزاسیون و ارقام جدید در راستای افزایش عملکرد محصول، بتوانیم هزینه‌های تولید را برای تولیدکنندگان کاهش دهیم.

وی گفت: رقم جدید برنج گیلانه به تازگی در استان گیلان معرفی شد که علی‌رغم معرفی نشدن به صورت رسمی با افزایش عملکرد در واحد سطح نشان داده است که اگر بتوانیم با معرفی این ارقام، استفاده از مبارزه بیولوژیک و مکانیزاسیون در کاشت و برداشت پیش رویم می‌توانیم ضریب خود اتکایی تولید برنج در کشور را افزایش دهیم.

منبع: ایسنا

ثنائي نظام الخيارات إشارات, أفضل ثنائي إشارات خيارات التداول وإشارات النقد الاجنبى البرمجيات

الخيارات الثنائية الفتوة الشعبي

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *