شهریور ۱۱, ۱۳۹۴

اتحاديه بنكداران مواد غذايي : كاهش قيمت برنج وارداتي و افزايش قيمت حبوبات

عضو اتحادیه بنکداران موادغذایی با اشاره با بانک اطلاعاتی ۲۳۰۰ قلم موادغذایی و پشتوانه کارشناسی قوی تعهد مالی و صنفی این تشکل گفت : قیمت حبوبات در هفته های اخیر به دلیل کاهش برداشت و خشکسالی افزایش یافته اما نرخ برنج وارداتی به دلیل افزایش عرضه کاهش داشته است.
قاسمعلی حسنی در مصاحبه با رادیو اقتصاد گفت : به جز حبوبات ( مانند لپه و نخود) در همه اقلام ، فروانی عرضه در بازار مشاهده می شود و بازار براساس قیمت واقعی به خوبی تنظیم می شود و بازار کالاها و محصولات غذایی ظرفیت افزایش قیمت را ندارد.
حسنی اظهار داشت : ما توان لازم را در سراسر کشور برای تامین و توزیع مواد غذایی و کالاهای اساسی داریم و شرایط عرضه مازاد هم اجازه نمی دهد قیمت کالاها به طور غیرواقعی و گران تر
تعیین شود.
رئیس سابق اتحادیه کشوری بنکداران مواد غذایی گفت : با توجه به مازاد عرضه مواد غذایی و کالاهای اساسی نه فقط قیمت ها تا پایان سال هیچ تغییری نخواهد کرد بلکه امروزه انتخاب مشتریان و خریداران هم بیشتر است و انها هستند که در تحولات قیمتی تاثیر می گذارند.
قاسمعلی حسنی پیش از این هم با انتقاد از برخی جایزه های تبلیغاتی کلان و قیمت سازی ها گفت: بهتر است به همه مردم جایزه دهیم و قیمت ها را به خاطر تبلیغات افزایش ندهیم.
حسنی گفت : اگرچه بازار مواد غذایی در جهان دچار رکود است اما در داخل رکود نداریم و مردم فقط متناسب با نیازهای روازنه خریداری می کنند و شهروندان فقط به میزان نیاز روزانه یا چند روزه خریداری می کنند و از خریدهای فله ای و چند ماهه خبری نیست.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

درباره نویسنده: admin

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *