مرداد ۲۵, ۱۳۹۴

خرید حدود ۶۰ هزار تن برگ سبز چای در گیلان و مازندران

ایرج هوسمی در رودسر گفت: از دهم اردیبهشت ماه امسال همزمان با آغاز برداشت برگ سبز چای تاکنون، حدود ۶۰ هزار تن برگ سبز چای از چایکاران گیلان و مازندران خریداری شده است.
وی افزود: از این میزان برگ سبز چای خریداری شده بطور تقریبی ۱۴ هزار تن چای خشک استحصال شده است.
برداشت برگ سبز چای، به طور معمول در سه مرحله بهاره، تابستانه و پاییزه انجام می شود و از اردیبهشت ماه آغاز و تا مهرماه ادامه می یابد.
رییس اتحادیه چایکاران کشور بدون ذکر اعلام میزان پرداخت مطالبات چایکاران اظهار کرد: کل مطالبات چایکاران در چین اول و بخشی نیز از برداشت دور دوم، به چایکاران پرداخت شده است.
هوسمی از آغاز برداشت مرحله سوم برداشت برگ سبز طی روزهای آینده خبر داد و خاطرنشان کرد: در صورت شرایط مناسب آب و هوا و بارش نزولات آسمانی، میزان کل برداشت تا پایان فصل بهره برداری به ۸۰هزار تن می رسد.
به گفته هوسمی؛ برداشت برگ سبز چای از اردیبهشت ماه آغاز و در چهار مرحله و بعد از ۴۵ تا ۵۰ روز در هر مرحله قابل برداشت می باشد.
در استان های گیلان و مازندران حدود ۳۴هزار هکتار باغ چای با بیش از ۶۰ هزار خانوار بهره بردار وجود دارد.
امسال قیمت هر کیلوگرم برگ سبز چای درجه یک، دو هزار و ۱۸۰ تومان و برگ سبز درجه دو، یک هزار و ۲۱۰تومان از چایکاران خریداری شده است.
در فصل زراعی گذشته، افزون بر ۶۵ هزار تن برگ سبز چای از باغات شمال کشور برداشت که با فرآوری آن، حدود ۱۴ هزار تن چای خشک تولید شد.
چای خشک مورد نیاز کشور حدود یکصد هزار تن در سال برآورد شده است.

منبع: ایرنا

مؤشرات الخيارات الثنائية تحميل مجاني, خيار ثنائي Nadex

الخيارات الثنائية الفتوة الشعبي

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *