مرداد ۱۴, ۱۳۹۴

تولید داخلی برنج را نباید فدای واردات کنیم

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه برای کالاهای استراتژیک باید برنامه هدفمندی طراحی شود، گفت: حتی اگر قیمت واردات برنچ برای ما به صرفه هم باشد نباید تولید داخلی را فدای واردات کنیم.

سیدناصرموسوی لارگانی  درگفت و گو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت درباره واردات بی‌رویه محصولات استراتژیک ازجمله برنج  به کشور،گفت:انگیزه تولید کنندگان برنج وگندم با واردات بی‌رویه بطور کامل از بین می‌رود،بنابراین تنها تحریم‌های اقتصادی نیست که اقتصاد  کشاورزی را تحت تاثیر قرارمی‌دهد.

نماینده مردم فلاورجان درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تحریم‌ها و فشارهای که بر ضد جمهوری اسلامی ایران در عرصه بین الملل وضع شد، بسیارناجوانمردانه است،خاطرنشان کرد:ما می‌توانیم  با یک برنامه‌ریزی بلندمدت درعرصه کشاورزی خودکفا شویم و این درحالی است که تحریم‌های اقتصادی بر کالاهای همچون برنج و گندم ،دام وطیوربدیهی است که اقتصاد ما را وارد چالش کرده،اما همین فشارها منجر شد که ما درصنعت کشاورزی به خود کفایی برسیم.

وی با بیان اینکه  سوء مدیریتها موجب می شود ما نتوانیم با یک برنامه ریزی کلان برنج را به کشورهای دیگر صادر کنیم، تصریح کرد: واردات بی رویه ، برنج ایرانی را بدون مشتری می کند و از همین رو کشاورز انگیزه لازم برای تولید این محصول را از دست می‌دهد.

موسوی لارگانی افزود:  با یک برنامه ریزی کلان دولت باید از وارادت برنج در کشور جلوگیری کند زیرا برنج ایرانی می تواند در بازارجهانی البته با برنامه ریزی و فراهم کردن  بسترهای صادرات جایگاه مناسبی داشته باشد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، یادآورشد :ساز و کار در زمان صادارات واردات  کالا باید به نوعی تثبیت شود که در عرصه اقتصادی بر طبق استانداردهای اقتصادی حرکت کند نه اینکه ما با واردات بی رویه محصولی همچون برنج سرمایه گذار از سرمایه گذاری در این عرصه پشیمان کنیم .

منبع:تابناک

تداول الخيارات الثنائية مع فرانكو, استراتيجية الخيارات الثنائية 120 ثانية

خيار ثنائي عرض الموقع

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *