مرداد ۱۲, ۱۳۹۴

آمادگی برای خرید تضمینی برنج/ امسال گندم وارد نمی‌شود

معاون وزیر جهاد کشاورزی از عدم واردات گندم در سال جاری به دلیل کافی بودن ذخائر و میزان خرید تضمینی این محصول خبر داد و گفت: برای خرید تضمینی برنج نیز آمادگی کامل وجود دارد.

علی قنبری – مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی – در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: از ابتدای فصل برداشت تاکنون حدود هفت میلیون تن گندم به صورت تضمینی خریداری شده که ارزش آن به بیش از ۸۲۰۰ میلیارد تومان می‌رسد.

وی پیش‌بینی کرد خرید تضمینی گندم در سال جاری به بیش از هشت میلیون تن برسد که با توجه به ذخائر حدود پنج میلیون تنی از سال گذشته، امسال گندم به کشور وارد نشود.

پرداخت مطالبات گندمکاران در هفته جاری

مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ادامه داد: حدود ۲۲۰۰ میلیارد تومان از بهای محصول خریداری شده گندمکاران پرداخت نشده است که با توجه به قول مساعد دولت برای تامین آن، در هفته جاری مطالبات کشاورزان پرداخت می‌شود.

قنبری با بیان این‌که برداشت و خرید گندم در استان‌های گرمسیری مانند خوزستان، ایلام، سیستان و بلوچستان و غیره تمام شده است، گفت: امسال از نظر کیفیت و کمیت یکی از موفق‌ترین سال‌های کشور از نظر تولید و خرید تضمینی گندم بوده است؛ گرچه از نظر پرداختی‌ها با کمی تاخیر مواجه بودیم اما پرداخت مطالبات گندمکاران نیز نسبت به سال‌های گذشته وضعیت بهتری داشته است.

آمادگی خرید تضمینی برنج از شالیکاران

وی اظهار کرد: با توجه به رسیدن فصل برداشت برنج و در راستای حمایت از برنج‌کاران، شرکت بازرگانی دولتی آمادگی خرید تضمینی این محصول از کشاورزان به نرخ‌های تضمینی اعلام شده را دارد که با توجه به قیمت‌های بالای برنج در بازار به نظر نمی‌رسد نیازی به خرید تضمینی آن باشد.

واردات دولتی شکر هنوز انجام نشده است

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: علی‌رغم داشتن مجوز برای واردات شکر در جهت تامین ذخائر استراتژیک، هنوز واردات این محصول انجام نشده اما حدود ۱۵۰ هزار تن شکر خریداری شده که به مرور به کشور وارد می‌شود.

قنبری اعلام کرد: در راستای حمایت از کارخانجات تسویه شکر، درصددیم شکر خام را به کشور وارد کنیم که ضمن ایجاد اشتغال در این صنعت، ارزش افزوده مناسبی در کشور ایجاد کنیم.

منبع:ایسنا

كيف يمكن كسب المال السريع للأطفال في سن 13 عاما - ثنائي خيارات منصة التداول البطاقة البيضاء

الخيارات الثنائية التداول برنامج الروبوت

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *